Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špinavé jezírko

31. 5. 2007
Špinavé jezírko zná snad každý kdo "šmejdil" po Back o Beyond a narazil na vodu hnědé barvy. Na místě kde je teď jezírko, tak tam byla dříve louka s pár stromy. Ještě předtím než zemřela CJova matka se zvedla o pár metrů mořská hladina a zatopila oblast za kameny kde byla ta louka. Postupem času stromy na louce shnily a voda pomalu ale jistě odtékala. Jednou když voda odtekla, tak ta část za kameny tam zůstala a to je tzv. "slepé rameno" a z toho vznikla stojatá voda. Vodní hladina už klesla na normál ale voda za kameny ne a ne odtéct. Teď už stačilo aby buď někdo rozvířil bahno třeba nějakou autonehodou nebo si voda nechala čas a zanesla se třeba za pět let sama. A naše špinavé jezírko je na světě!

A také si možná někdo myslí že to má souvislost s toxickou studnou ve vesnici Montgomery ale to je naprostý nesmysl protože zaprvé:

1. Pochybuju že by si policie SA nevšimla jak jim někdo kope potrubí přes půlku státu.
2. Pochybuju že by od studny odpad odváželi nějakým specializovaným autem aniž by se vyhli siniční kontrole která vytrvale jezdí po dálnicích a po venkově.
3. Pochybuju že by si jich někdo nevšiml jak vylévají toxický odpad do jezera když je hned naproti dálnice, silnice a lesní cesta.
4. Pochybuju že pokud by si někdo této vody všiml, že by nezavolal specializovaný tým na rozbor vody či nějaké specializované detoxikaci.

U vody je sice svítící kámen ale to neznamená že je voda znečištěna nějakou radiací at. U shady cabin je taky světlo a není tam zdroj světla a to samé u té chaty na mount Chilliadu.